Olej kokosowy – garść faktów

Olej kokosowy stał się ostatnio prawdziwym hitem. Sprawdza się zarówno jako środek kosmetyczny do pielęgnacji skóry i włosów, jak i tłuszcz do przyrządzania rozmaitych potraw. Poznajmy go niego bliżej.

Olej kokosowy wytwarza się przede wszystkim z miąższu orzecha kokosowego. Ten w najzdrowszej odmianie tłoczy się na zimno. Jego siła tkwi w zawartości kwasów tłuszczowych – zarówno średnio-, jak i krótkołańcuchowych.  Od dawna wiadomo, że olej kokosowy wspomaga proces odchudzania oraz doskonale reguluje metabolizm. Jest niezastąpiony również wtedy, kiedy naszym celem jest podniesienie odporności organizmu.

Olej kokosowy działa również antybakteryjnie, antygrzybiczo oraz antywirusowo. Warto sięgnąć po niego w przypadku osłabienia organizmu, kamicy nerkowej czy problemów trawiennych. Doskonale radzi sobie także z różnymi zmianami skórnymi. Doskonale nawilża i koi podrażnienia, pozostawiając skórę dogłębnie odżywioną.

Olej kokosowy kupić można dzisiaj w Polsce bez trudu. Oferują go zarówno sklepy stacjonarne, jak i działające w Internecie.

Dodaj komentarz