Męskie problemy ze zdrowiem

Palenie StopDolegliwości zdrowotne mężczyzn bardzo często związane są z ich dość luźnym podejściem do życia oraz nagminnym unikaniem wizyty u lekarza. Mężczyźni bardzo często lekceważą pierwsze objawy chorobowe, zaś do specjalisty zazwyczaj udają się wtedy, gdy problem staje się bardzo poważny.

Jakie dolegliwości zazwyczaj dotykają mężczyzn z wiekiem?

Jednym z najczęściej spotykanych u panów problemów zdrowotnych są zaburzenia krążenia. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia tego problemu, warto zrezygnować z palenia, zaś w diecie stosować mniejszą ilość tłuszczów.

Drugim, typowo już męskim problemem jest przyrost gruczołu krokowego, czyli prostata. Prostata połączona jest z dnem pęcherza moczowego, dlatego też problemy z tym gruczołem objawiają się przede wszystkim bardzo częstym oddawaniem moczu. Problemom z prostatą sprzyjają takie zachowania, jak picie alkoholu oraz jedzenie zbyt ostrych potraw. Przy łagodnym przeroście prostaty mogą być pomocne naturalne środki lecznicze. Wskazane są preparaty ziołowe, które zawierają wyciąg z palmy sabalowej. Wyciąg z tej plamy od dawna stosowany był w niektórych rejonach świata w leczeniu dolegliwości dróg moczowych. Pomocna jest również kora śliwy afrykańskiej, którą bardzo często można znaleźć w mieszankach ziołowych przeznaczonych dla panów mających problemy z prostatą. Przeciwzapalnie działa napar z pokrzywy oraz kłącza perzu. Dla panów ważnym składnikiem, który musi pojawiać się w ich diecie, jest cynk. Cynk pobudza syntezę testosteronu, odgrywa również bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu płciowego.

Mężczyznom zagraża również rak prostaty, zaś ryzyko zachorowania zwiększa się po 40 roku życia. Z tego względu ważne są coroczne badania kontrolne. Im wcześniej wykryta zostanie ta choroba, tym większe są szanse na jej pokonanie. Warto też zwracać uwagę na objawy, które mogą być pierwszym sygnałem raka prostaty. Są to przede wszystkim problemy z oddawaniem moczu oraz pojawiająca się w nim krew. Tym dolegliwościom zazwyczaj towarzyszy długotrwały ból w podbrzuszu. W przypadku wystąpienia takich objawów warto jak najszybciej udać się do lekarza.

Dodaj komentarz